Kupujesz auto z drugiej ręki? Przeczytaj nasze wskazówki

Z całą pewnością, zakup samochodu z drugiej ręki nie jest prostym zadaniem. Wybranie odpowiedniego i spełniającego nasze wymagania samochodu, częstokroć wiąże się z bardzo burzliwymi poszukiwaniami, a także długą drogą i sprawdzaniem danego samochodu. Niestety, zdarza się, że wybrany przez nas samochód posiada wady, które sprawiają, że zakup auta stanie się zupełnie niekorzystny. Należy również mieć na uwadze, że podczas wyboru nowego auta, trzeba mieć na uwadze nie tylko opłacalność jego zakupu, bądź też stan wizualny auta, ale także to, czy będzie on dla nas odpowiednim środkiem transportu.

Najważniejszym, niezwykle ważnym punktem podczas oględzin auta, jest ocena stanu karoserii czy też nadwozia. To dokładnie te aspekty przede wszystkim zdradzą nam historię pojazdu. Podczas oceny, niezbędny może okazać się również miernik lakieru. Wbrew pozorom, większe wątpliwości powinien budzić idealny stan lakieru a także jego wysoki połysk – zwłaszcza w kwestii starszych aut. Może się bowiem okazać, że auto poddane było poprawkom lakierniczym, bądź nawet lakierowaniu całego auta.

Następnym, bardzo ważnym elementem jest stan kierownicy, a także wajchy zmiany biegów. To dokładnie one w głównej mierze są wyznacznikiem tego, jak duży przebieg powinien posiadać dany samochód. Części te wystawione są na silne zużywanie się, z uwagi na konieczność ich intensywnej eksploatacji. Jeżeli zarówno kierownica, jak i gałka zmiany biegów wyglądają na zupełnie nowe, bądź co gorsza, nie są to części oryginalne, może to oznaczać, że auto posiada znacznie wyższy przebieg, niż ten podawany przez sprzedawcę.

Temat przebiegu od dawna budzi spory wśród znawców motoryzacji. Co prawda, cofanie przebiegów jest działaniem nielegalnym, jednak mimo to nadal zdarzają się przypadki, w których sprzedawca chce oszukać nas poprzez zmniejszanie wspomnianej wartości. Dokonując zakupu samochodu, kupujący powinien mieć opcję skontrolowania przebiegu przy pomocy numeru VIN. Gdy sprzedawca nie chce podać kupującemu wspomnianego numeru, a także nie posiada dokumentacji potwierdzającej stan auta, takich jak książki serwisowe i dokumentacja z przeglądów, może to świadczyć, że sprzedawca auta chce nas oszukać.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *