Zabierasz psa w podróż? Zobacz jak się przygotować

Wycieczki z pieskiem samochodem domagają się stosownego zorganizowania. Dobrze jest zatroszczyć się o to, by nie tylko siebie prawidłowo przyszykować na wyjazd, ale też pieska. Jednakowo ważne jest zadbanie o pojazd pod względem technicznym, ale też spraw związanych z przewożeniem zwierzaka. Zorganizowanie wycieczki z psiakiem zapewni jego wygodę i poziom bezpieczeństwa.

W czasie podróży liczy się także bezpieczeństwo zwierzęcia. Każdorazowo należy mieć przy sobie wodę. Z kolei, podczas danej wycieczki bez wątpienia perfekcyjnie będą sprawdzały się dobre szelki dla psa i o nich też trzeba pamiętać. Słusznie jest także zabrać ze sobą zapasową smyczkę, a do obróżki doczepić kartkę z danymi adresowymi. Coraz więcej ludzi zdecydowanych jest również na zakupienie nadajnika lokalizacyjnych do obróżek.

Niezależnie od tego, czy jedzie się w dłuższą, bądź w krótką drogę, opłaca się wziąć apteczkę dla czworonoga, tym bardziej kiedy zwierzak ma przepisane leki w trybie ciągłym. Dodatkowo, wyjątkowo znaczące jest to, by mieć ze sobą karmę i przysmaki takie jak suszone mięso wołowe dla psa. Jeżeli jedzie się gdzieś dalej należy tę karmę mieć, ponieważ w takiej sytuacji zwierzak dostaje to, do czego jest przyzwyczajony i nie będzie konieczności wyszukiwać punktu sprzedaży.

Dobrze jest zastanowić się na przykład czy lepsza będzie sucha czy mokra karma dla szczeniaka, albo dla psa dojrzałego, w zależności od tego, w jakim przedziale wiekowym jest pies. Pożywienie to kwestia ważna i trzeba zawsze dostosować je stosownie do swojego czworonoga. Na przykład, karma dla psów małych ras powinna być prawidłowo dobrana, by zapewnić im stały dostęp do koniecznych minerałów dla ich organizmu.

Aranżując samochód na urlop z psem nie trzeba w gruncie rzeczy aż tak wiele. Wystarczy wygodne miejsce dla psa lub na postawienie transportera, jeśli takowego używamy. Dobrze ubezpieczyć tapicerkę, w razie awaryjnych sytuacji. Opłaca się również pomyśleć o odpowiednim spakowaniu karmy oraz przekąsek, jak chociażby suszone jelita dla psa. Bezpieczeństwo i komfort psa podczas podróży są priorytetowe. Kiedy natomiast będzie pamiętać się o powyższych poradach, to nie będzie jakichkolwiek problemów.

Dodaj do zakładek Link.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *