Kiedy musisz przewieźć gitarę

Wiosna i lato to okres, kiedy wiele osób oddaje się podróżom. Zwłaszcza muzycy zaliczają się do szczególnie czynnych podróżujących, między innymi z tego powodu, że nie tylko jeżdżą na wakacje, ale także biorą udział w występach muzycznych, organizowanych w plenerze. Rozważając to, jakie środki transportu lubią gitarzyści, dobrze zauważyć, że wycieczka z gitarą zalicza się do wymagających. Nie jest o tyle ważne to, że instrument ten jest duży, ale głównie to, że należy zastanowić się, w jaki sposób starannie go przewozić.

Jeżeli gitarzysta na przykład ma instrument, taki jak gitara akustyczna dla leworęcznych to z pewnością rozważa, w jaki sposób ją przewozić, żeby nie uległa uszkodzeniu. Dla osób grających lewą ręką jest to istotne, ponieważ instrument taki nie jest łatwy do zdobycia bądź wyprodukowany na podstawie indywidualnego zamówienia. Nie ma znaczenia, czy ktoś będzie podróżować samochodem, samolotem lub motocyklem, ważne pozostaje to, żeby instrument nie uległ uszkodzeniu. Nie można dopuścić do tego, żeby kable gitarowe albo paski do gitary zostały naruszone.

Nierzadko dobór pojazdu zależy od preferowanej muzyki, ponieważ w dużej mierze jest to związane z charakterem gitarzysty. Na przykład, gitarzyści elektryczni chętnie podróżują motocyklem, a gitarzyści akustyczni samochodem. Bezpieczeństwo gitary to priorytet, dlatego rozsądnie jest przewozić gitarę w oryginalnym etui. Kiedy wobec tego gitarzysta regularnie się przemieszcza, to pokrowiec na gitarę będzie niezbędny i zawsze musi być dostosowany do określonego rodzaju instrumentu – sprawdź ofertę pokrowców na gitarę: https://muzyczny.pl/132551g_Gitary-Pokrowce.html. Warto do niego zamontować nowatorskie zabezpieczenie, ochraniające konkretne elementy. Kiedy natomiast podejmuje się podróż samolotem, trzeba skontrolować, jakie dane linie lotnicze mają ustalenia, co do transportu sprzętu muzycznego. Zaś, podejmując podróż motorem, warto myśleć o dopasowanej przyczepce.

Opłaca się rozważyć zdolność gitary do wykorzystania. Dlatego ważne pozostaje to, żeby najmniejszy nawet element nie uległ uszkodzeniu. W takiej sytuacji natomiast potrzebne będą kolejne części do gitar, jakie nie zawsze można dostać od razu. Warto jest zatem mieć je w osobistym bagażu.

Powiązanie muzyki i motoryzacji jest często spotykane. Zwłaszcza u gitarzystów, którzy są w zespołach muzycznych oraz wiele wyjeżdżają na koncerty. Istotne jest wobec tego to, aby do takiej podróży przygotować nie wyłącznie siebie, ale też sprzęt muzyczny np. na Muzyczny.pl.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *