Porządne sprzątanie samochodu

Jako, że czas świąt, czyli wyjazdów zbliża się wielkimi krokami, a spora część społeczeństwa w tymże czasie podróżuje do własnych rodzin autem, pomyślałem, że dobrze by było popełnić krótki poradnik, który pomoże odświeżyć nasz pojazd.

Najistotniejszą rzeczą jest porządne uprzątnięcie auta. Większość osób czyści wewnątrz swoje auto raz na kwartał, jednak po takim czasie między siedzeniami chowa się cała masa papierków, opakowań, czy po prostu okruchów. Sprzątnięcie tej ilości śmieci może zająć nawet kilka godzin, stąd też zostają ci dwa wyjścia. Możemy przekazać samochód specjalnej firmie, która dokładnie zajmie się naszym pojazdem, lub wziąć odpowiednie narzędzia i zmierzyć się samodzielnie z tym tematem.

Jeżeli wybierzecie ostatnią opcję, nieodzowny w tym przypadku będzie dobry odkurzacz, jeden pędzel, dobrane preparaty chemiczne, a dla na prawdę dokładnych sprzątaczy także klucze nasadowe. Jeżeli nie chcemy wydać kasy na chemię przeznaczoną do auta, właściwie damy radę zrobić użytek ze preparatów domowych jak np. pronto, czy płyn do czyszczenia okien. Niestety zwykłe specyfiki nie zawsze pokonają cały bród, ale z pewnością odświeżą nasze auto.

Napomknąłem także o kluczach nasadowych, dzięki nim będziemy mogli odczepić siedzenia z przodu, a także tylną kanapę. Gdy mamy tak duży dostęp mamy możliwość nie tylko uprzątnąć całą podłogę i siedziska, ale także dokładnie oczyścić wykładzinę. Niestety planując tę opcję będziemy zmuszeni poświęcić niemal cały wolny dzień na pielęgnację auta, a następnie należy go pozostawić na kilka godzin w ciepłym wnętrzu, żeby wilgoć, która została w tapicerce miała jak wyparować.

Swoje wiosenne sprzątanie zwykle zakańczam na górnej partii auta, deskę rozdzielczą czyszczę preparatami do kurzu, potem pędzelkiem usuwam każdy paproch z nawiewu, a także wszystkich kiepsko dostępnych lokalizacji. Ważne, aby odkurzyć kokpit wraz z podłogą i siedzeniami, ułatwi nam to pracę z pędzelkiem. W ten oto sposób i całkiem sporym nakładem naszej pracy mamy możliwość znacząco odświeżyć samochód, a następna wycieczka z pewnością będzie dużo bardziej komfortowa, pamiętaj także, aby zabrać ze sobą apteczkę samochodową o której pisaliśmy tutaj.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *