Kamperem przez świat

Wielokilometrowe wyprawy samochodem podbiły serducha wielu Polaków. Coraz większa liczba starych kamperów zyskuje drugą szansę, poprzez co możemy zwiedzać dalekie kontynenty. Jeżeli zainteresował Cię ten wątek, sprawdź jak łatwo zdołasz się do tego przyszykować.

Najważniejszym punktem jest wybór właściwego pojazdu. Rozważając wyprawy do Afryki musisz pamiętać o tym, że panują tam zupełnie odmienne warunki niż w naszym kraju. Twój camper musi być wyposażony w dobrej jakości chłodnicę wody, dlatego że temperatura otoczenia, jaka tam panuje może przegrzać twój silnik. Dodatkowym atutem takiej wyprawy jest opcja wyjazdu do Gruzji, państwo to leży na środku drogi, poczytaj przed wyjazdem co trzeba zobaczyć w Gruzji: https://solisci.pl/gruzja-kiedy-jechac-i-co-zobaczyc/. Wiedząc na wstępie co warto zobaczyć możemy lepiej zaplanować wyjazd. Kiedy uda Wam się przebyć całą Afrykę fajna opcja by odważyć się na pokonanie części trasy statkiem i wyjazd na Azory. W ten sposób zobaczycie sporo nowych a także ciekawych rejonów, które tylko nieliczni odwiedzili samochodem.

Natomiast jeżeli marzycie okrążyć całą kulę ziemską własnym kamperem powinno się ochronić go przed warunkami atmosferycznymi. Jedyne co musisz wykonać to należycie zakonserwować kampera przy użyciu środków antykorozyjnych, przed jednak musisz wyczyścić miejsca, w jakich już osadziła się rdza. W ten sposób będziecie mieli jak udać się na zwiedzanie Japonii, czy na wyprawę do Peru. Takową drogę najprzyjemniej jest odbyć za pomocą zwykłych promów, które startują na ogół z sporych miast, a jeżeli uda Wam się pogadać z szefem załogi być przypuszczalnie dostaniecie nawet darmowe dania. Gdy będziesz już na amerykańskim kontynencie dobrze jest zapisać się na wycieczkę objazdową na Kubę, to obszerny teren, ale mając swój własny środek transportu na pewno szybko przedostaniecie się z pierwszego końca na drugi.

Na sam koniec zostają Wam dwa wyjścia, albo odsprzedać pojazd w miejscu w którym się znajdujecie i wrócić do Polski liniami lotniczymi, albo odnaleźć statek, jaki płynie do Europy, a przewoźnik jest na tyle miły, że zabierze was na pokład. Jeśli egzotyczne wycieczki zagraniczne (zainspiruj się: https://solisci.pl/wyprawy/) to nasza pasja możemy zawsze udać się na zorganizowany wyjazd. Ręczymy, że w ten sposób wykorzystane kilka tygodni, na pewno zostaną w waszej głowie jeszcze na długo.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *