Zadbaj o swoich pracowników, czy w warsztacie zawsze musi być zimno?

Prowadzisz stworzony przez siebie zakład samochodowy, a może dopiero myślisz o założeniu własnego interesu motoryzacyjnego? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania to koniecznie sprawdź z jakimi ciężkimi decyzjami musi borykać się niejeden mechanik, przed rozpoczęciem naprawy aut.

Własny zakład samochodowy to nie to samo co podnośnik i nieco narzędzi, ażeby jednostka miała możliwość poprawnie pracować potrzebna jest godziwa hala, a także korzystne ocieplanie. Zapytacie jak wykreować takowe okoliczności? Nie zawsze jest to tak bezproblemowe, ale realne do zrealizowania. Przy projektowaniu nowego budynku powinno zaznajomić się w dofinansowanie do pomp ciepła dla przedsiębiorstw, jest to spore udogodnienie, dlatego że koszta montażu systemu grzewczego znacznie się redukują. Następnym punktem jest dokładne docieplenie ścianek, jako że przez słabe ściany ucieka masa ogrzanego powietrza. Jeśli te wymagania będą spełnione trzeba poszukać jednostki, jaka zajmuje się montażem pomp ciepła. W Warszawie nie jest to problemem, dlatego że wiele przedsiębiorstw oferuje takowe usługi, ale w innych lokalizacjach być może nie ma takiego wachlarza możliwości.

Kiedy w warsztacie zostaną umieszczone pompy ciepła Daikin, mamy możliwość rozpocząć organizowanie warsztatu. Należałoby rozejrzeć się za podnośnikiem o nośności minimum cztery tony, dlatego że nie wiadomo z którymi autami będziemy mieć do czynienia. Kolejnym punktem są przydatne regały na narzędzia, najatrakcyjniejszym rozwiązaniem są sprzęty marki Yato, gdyż niełatwo je uszkodzić, a ich resurs jej całkiem duży. Finalnie warto zainwestować w skuteczne systemy zabezpieczenia antywłamaniowe, które udaremniają naloty złodziei. W późniejszym okresie warto skupić uwagę na dodatkowo z rekuperacją, jak wcześniej pisaliśmy Warszawa ma bezlik specjalistów w tej kwestii. Mając tego typu zestawienie żaden mróz nie będzie nam straszny, a własny zakład będzie miał jak wykonywać usługi każdego dnia.

Dzięki takiemu niedługiemu artykułowi uświadomisz sobie, z jakiego typu tematami musi zetknąć się właściciel zakładu, lecz zakładając swą markę, będziesz miał świadomość o co trzeba zadbać na początku pracy.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *