Motocyklowy urlop – co trzeba mieć ze sobą?

Dla wielu podróżowanie na dwóch kółkach nie jest wyłącznie sposobem pokonywania trasy, ale esencją istnienia, z tego powodu wielokrotnie w okresie wakacji widoczne są na szosach grupy miłośników, którzy tak jeżdżą po kraju. Niemniej taka ekspedycja potrzebuje należytego zaplanowania, szczególnie że jednoślad wyposażony jest w stosunkowo małą przestrzeń, którą można zapełnić bagażem. Dodatkowo należy się nastawić na sporo nieprzewidzianych zdarzeń, w tym też na zatrzymanie przez policję.

Drogówka ma prawo skontrolować każdy jednoślad i auto, gdy ma obawę, że doszło do nadużycia, albo także jego stan mechaniczny pozostawia wiele do życzenia. Mimo że kontakty z drogówką nie należą do najprzyjemniejszych, warto pohamować wzburzenie, a dialog poprowadzić rzeczowo. Inspekcji policyjnej może przedsięwziąć zarówno przedstawiciel prawa w mundurze, jak i w ubraniu nieoficjalnym. Rzeczą, która go z reguły odróżnia, jest przymocowana kabura z bronią oraz inne podobne elementy wyposażenia policyjnego.

Jak przygotować się na podróż motocyklową?

Zapakowanie się na długą wyprawę motocyklową może być problematyczne także dla wprawnych wielbicieli takich podróży. Znikoma ilość przestrzeni decyduje, że możliwe jest zabranie wyłącznie niezbędnych sprzętów. Myśląc o tym, co należy włożyć do bagażu, dobrze jest postawić na funkcjonalną odzież, w tym klasyczne bojówki, lub kurtkę wyposażoną w pagony. Ubrania nie muszą być kosztowne, ale powinny spełniać swoje zadanie oraz być trwałe. Dla pewniej liczby motocyklistów konieczna w trakcie pokonywania trasy jest także kominiarka chroniąca przed chłodem oraz podmuchami. Ciekawe kominiarki mają w aktualnej ofercie choćby takie firmy jak Helikon, czy Balaclava.

Planując wyjazd trzeba mieć na uwadze różne losowe sytuacje. Z tego względu warto zaopatrzyć się w pistolet na gaz w kaburze albo przynajmniej w spray z gazem pieprzowym, które można kupić przede wszystkim w sklepach ze środkami ochrony policyjnej. Zdecydowanie okaże się przydatny także kieszonkowy scyzoryk oraz pakiet niezbędnych kluczy.

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *