Kamper – pomysł na wakacje

Dla większości ludzi urlop to czas krótkiego i intensywnego wypoczynku, a jego zaplanowanie stanowi warunek nieodzowny do odpowiedniego wykorzystania tego czasu. Rzeczywiście, bez dobrego pomysłu i środków do jego realizacji trudno sobie wyobrazić pomyślnie spędzony czas. A im lepszy pomysł, tym lepiej zapamiętamy tegoroczne lato.

Może więc warto zastanowić się, czy nie pojechać na wakacje w niestandardowy sposób. Wycieczka zorganizowana przez biuro podróży jest na pewno ciekawa, ale jest też nieco sztampowa. Jeśli nie mamy specjalnych obciążeń, możemy się pokusić o wyprawę na stopa. Gdzieś pośrodku między tymi skrajnościami plasuje się podróż kamperem. Dlaczego pośrodku? Z jednej strony pozwala na większą dozę swobody i spontaniczności niż podróż z biurem podróży. Z drugiej strony daje możliwość większej stabilności i pewności niż wycieczka autostopem. Jesteśmy zdani na siebie bardziej niż na zorganizowanych wczasach, ale też nie musimy być całkiem samodzielni jak przy korzystaniu z „okazji”.

Kamper jest oczywiście dość drogą inwestycją, jeśli chcemy go kupić. Warto to przemyśleć, jeśli zamierzamy korzystać z niego regularnie i głównie w ten sposób zwiedzać świat – na dłuższą metę może się to okazać rozwiązanie tańsze niż pomieszkiwanie w hotelach i jeżdżenie z obcymi przewoźnikami. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni albo zwyczajnie nie mamy tak dużych pieniędzy, kampera łatwo też wypożyczyć. Tak czy siak, mamy wiele opcji, jeśli chodzi o wielkość pojazdu i standard wyposażenia. Im więcej sprzętów wewnątrz, tym bardziej niezależni będziemy w podróży. Na pewno na bardziej zaawansowany model warto się zdecydować, jeśli podróżujemy z dziećmi. Wtedy każde udogodnienie jest na wagę złota.

Planując podróż kamperem, nieodzowne jest takie wytyczenie trasy, żeby mieć możliwość postoju na dobrych parkingach. Gdzieś trzeba uzupełnić zapasy wody i opróżnić zbiorniki z nieczystościami. Wobec tego nie każdy postój możemy zorganizować w szczerym polu. W ten sposób będziemy wprawdzie nieco uzależnieni od cywilizacji, ale z drugiej strony – czy można tego uniknąć w dzisiejszych czasach?

Świat widziany z okien kampera wygląda i smakuje inaczej niż świat widziany z okien turystycznego autokaru. Sprawdzenie tego przyniesie na pewno wiele niezwykłych doświadczeń i na długo zapadnie w pamięć każdemu.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *