Żywność na podróż autem – co wziąć w wielogodzinną drogę?

Szykując wielogodzinną podróż, a równocześnie nie chcąc co chwilę zatrzymywać się w okolicznych restauracjach, czy zwyczajnie zaoszczędzić nieco czasu i pieniędzy – trzeba przemyśleć co na ząb można wziąć ze sobą w trasę. Sprawdź pomysły na smaczne przegryzki!

O jakich kwestiach najlepiej pamiętać?

Gdy wybierasz pożywienie, jakie spakujesz ze sobą w podróż należy wiedzieć, że dobrze, aby było ono zwarte, niebrudzące czy bez predyspozycji do rozmiękania czy nadmiernego kruszenia się. Powinno być łatwe w skonsumowaniu nawet w polowych warunkach.

Jeżeli masz taką możliwość, postaraj się zjeść pożywne śniadanie w domu.

Garść pomysłów na przekąski oraz czego nie zabierać

Zawsze świetnym pomysłem jest wzięcie ze sobą warzyw czy owoców. Lepiej jednak będzie nie zabierać suszonych owoców, bo mogą one wywoływać gazy. Posłodzone napoje gazowane nie zaspokoją Twojego pragnienia. Lepiej zabierz ze sobą dużo wody mineralnej. Należyte nawodnienie jest niezbędne w długo trwającej drodze, a woda będzie użyteczna także do wymycia rąk, jeżeli nie ma innego wyjścia.

Do termosu nalej ulubioną kawę czy owocową herbatę. Szczególnie gdy podróżujesz zimą.

Orzechy, banany oraz wafle ryżowe będą dobrymi przekąskami na drogę. Powkładaj wszystko do zamykanych pojemniczków lub woreczków foliowych.

Jeżeli jesteś fanem muesli, to także zapakuj je z sobą w słoiku. Nie rezygnuj z tradycyjnych kanapek. Zrób je sobie na przykład z pasztetem.

Na bardziej sycący posiłek przygotuj sobie w trasę potrawę, która będzie apetyczna także na zimno. Może to być nawet ryż z warzywami, przyprawiona fasolka szparagowa albo sałatka z pożywnymi składnikami.

Wygodne będą też w drodze plastikowe sztućce oraz wilgotne chusteczki, którymi wyczyścisz brudne ręce.

W czasie planowania indywidualnego, podróżniczego jadłospisu, najlepiej mieć na uwadze twoje żywieniowe smaczki. Pozwoli to uciec od niespodziewanych dolegliwości oraz delektować się smacznymi przegryzkami podczas długiej podróży. Udanej eskapady i smacznego!

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *