Garaż – w jaki sposób go zaaranżować, jeśli akurat nie spełnia swej podstawowej funkcji? Kreatywne pomysły

Garaż jest bezspornie świątynią każdego fana motoryzacji, w związku z tym pewnie u większości czytelników niniejszego bloga jest on pomieszczeniem, w jakim stoi tylko samochód oraz opcjonalnie parę przedmiotów z nim bezpośrednio powiązanych. Zdarza się jednakże, że rodzina nie posiada samochodu lub tenże – mimo obecności garażu – z rozmaitych względów stoi na dworze. Wskazane jest wówczas pogłówkować, aby oryginalnie wykorzystać tę dodatkową, wolną powierzchnię. Naświetlamy parę pomysłów.

Twój garaż nie musi być przecież pomieszczeniem, w jakim upychamy wszelkiego typu sprzęty, na jakie ciężko wynaleźć wolne miejsce w innych pomieszczeniach naszego mieszkania. Niekoniecznie jest to także dobre pomieszczenie do magazynowania sprzętów ogrodowych. Te łatwo nasz garaż zagracą, a przecież można w niedużych kwotach zdobyć zadbany domek ogrodowy. Tego typu autonomiczne miejsce nie tylko będzie cudownie wyglądać, lecz umożliwi nam się swobodnie dostać do wszelkich potrzebnych urządzeń oraz mebli ogrodowych – od kosiarki, poprzez szufle, aż po na przykład stolik bądź skrzynię ogrodową.

Dlatego też nie zachęcamy czytelników do upychania sprzętów ogrodowych w garażu, niemniej jednak można już całkiem poważnie przekalkulować użycie tejże powierzchni w charakterze letniego pokoju. Wystarczy wyłożyć ściany jakimś industrialnym, lecz estetycznym oraz mocnym materiałem – na przykład imitacją betonu, dokupić jakiś atrakcyjny komplet mebli i voila – uzyskujemy schludne pomieszczenie, w jakim schronimy się przed promieniowaniem UV czy też deszczem, i za jednym zamachem posiadamy odpowiednią odległość do ogrodu.

Dobrej jakości meble ogrodowe można bezproblemowo zdobyć przez internet – z dostawą do domu. Jeżeli rzeczy te będą ciągle przebywać na dworze, wskazane jest postawić na technorattan czy też jego imitacje. Jeżeli jednak na stałe zamieszkają w garażu bądź nie straszna nam ich pielęgnacja – można postawić na produkty rattanowe – kosztujące mniej, o klasycznej wytworności. Ewentualnie może standardowo jakieś meble plastikowe? Wbrew pozorom są dość trwałe i użyteczne, doczytaj w internecie.

Odrębny świetny sposób na nietypowe użycie przydomowego garażu to zrobienie z niego salonu rozrywek albo tzw. męskiej jaskini. To w końcu kapitalne pomieszczenie, aby postawić w nim na przykład flippera. Prawdopodobnie współmałżonka nie byłaby zachwycona, jeśliby taki zagracił pół salonu. W garażu tymczasem to już zupełnie odmienna sprawa.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *