Czy warto kupować używany samochód?

Used carsKiedyś byłem ogromnym zwolennikiem kupowania używanych samochodów. W którymś momencie jednak znudziło mi się ciągłe dokładanie do tego „interesu”.

Oczywiście – jak wiecie – lubię sobie przy autach podłubać i z reguły mam na stanie jakiegoś gruchota w mniejszej lub większej rozsypce, którego próbuję doprowadzić do stanu używalności. Często też pomagam w naprawach swoim przyjaciołom. To wszystko jednak robię wyłącznie dla przyjemności. Co do jednak samochodu, którym jeżdżę sam i którym wożę moją rodzinę – już jakiś czas temu postawiłem na inwestowanie w nowy sprzęt.

Oczywiście jest to marna inwestycja. Samochody tracą na wartości jak mało który sprzęt. Ale z drugiej strony – kupić kilkuletnie Audi i dokładać do niego po kilka tysięcy wraz z każdą kolejną naprawą? To dopiero nieopłacalne! A potem – nie oszukujmy się – po 2-3 latach i tak sprzedasz tę furkę za cenę niższą niż kupiłeś. A wziąć pod uwagę trzeba również kwestie bezpieczeństwa.

Dlatego też od dobrych kilku lat jeżdżę samochodami z salonu – przynajmniej nie muszę w budżecie rodzinnym uwzględniać kolejnych napraw, które z reguły są potrzebne w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli coś się zepsuję – oddaję samochód na gwarancję i mam spokój. A podłubać w kilkunastoletnich volkswagenach mogę wieczorami dla przyjemności.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *