Nowoczesne technologie – nie tylko motoryzacyjne

soundsystem w samochodzieDwudziesty pierwszy wiek posiada mnóstwo oczywistych wad (zanieczyszczenia, pęd za pieniądzem, choroby cywilizacyjne, wojny), niemniej jednak tak naprawdę – czy jakiś człowiek pragnąłby się zamienić i wrócić do tego, co było dawniej?

Jestem istotą, która pamięta w dalszym ciągu bytowanie bez internetu. Powiem więcej, pamiętam, jakie to było uczucie zadzwonić gdzieś i nie mieć pojęcia, kto odbierze po drugiej stronie. Moje dzieciństwo przypadło na okres, kiedy to większość czasu dzieci chciały spędzać na dworze, natomiast rozrywkami w mieszkaniu były lektury czy też gry planszowe. Rzecz jasna wspominam dzieciństwo z łezką w oku i cieszę się, że nauczyłem się kontaktowania z innymi bez pośrednictwa komputera. Że gdyby jakiś człowiek zablokował mi dostęp do sieci, umiałbym wyszukać przydatne wiadomości innymi kanałami. Że umiem odnaleźć sobie rozrywkę, kiedy nie ma prądu. Co nie znaczy, że dzisiejsze przyjemności są mi obce.

inteligentny samochód

Uwielbiam nowoczesne technologie. Nie tylko w dziedzinie motoryzacji.

A nie sposób ukryć – XXI wiek zapewnia duże pole do działań w powyższym zakresie. Bez wątpienia do dużej ilości spraw już się przyzwyczailiśmy. Bilard, bowling czy też – dla bardziej wymagających – laser tag to sposoby na spędzanie wolnego czasu, które nie są już elitarne i właściwie robił to praktycznie każdy. Opłaty również wydają się w zasięgu większości ludzi. Ja lubię jednak testować nowe rozwiązania. Ostatnimi czasy moją atencję przyciągnęły tematy z obszaru virtual reality. Poczułem się znów nastolatkiem. Jakby w trakcie jednego dnia urealniły się wszelkie moje dziecięce pragnienia.

Super sprawą wydają się także pokoje zagadek – tzw. exit roomy. Moda na nie wzrasta, natomiast pierwsze takowe miejscówki poczęły się pojawiać około 3-4 lat temu. O co w tym chodzi? Sprawa jest oczywista. Twoja grupa znajomych zostaje zamknięta w pokoju i ma 60 minut, ażeby z niego się wydostać. Aby to zrobić, należy rozwiązać łańcuch zagadek i czasem nieźle się przerazić. Pierwsze pokoje zagadek, jakie zaliczyłem, nie robiły szału. Ich autorzy jednak rozwijają formułę i jest coraz lepiej. Powstają pokoje przygodowe, kryminalne, a także – co mnie w szczególności raduje – science fiction. Escape room to bezsprzecznie gra godna dwudziestego pierwszego stulecia. A co najważniejsze – przyjemność kreatywna, można rzec – nie dla każdego.

A Wy jak umilacie sobie wolne chwile w dwudziestym pierwszym stuleciu? Jakie rozrywki są godne prawdziwego fana motoryzacji?

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *