Ford – najpopularniejsze modele aut tej marki

Ford kreował historię samochodów od samego początku. Obecnie Fordy na lokalnych czy światowych drogach nikogo nie zdumiewają – obecnie koncern wytwarza jedne z najlepszych aut do użytku codziennego (oraz nie tylko). W tym materiale zadecydowaliśmy przybliżyć historię dwóch najogromniejszych dzieł współczesnej motoryzacji spod znaku Forda – modele Fiesta oraz Focus.

Ford Fiesta

Rodzina Fiesta, która była wytwarzana przez amerykański koncern motoryzacyjny jest niezwykle liczna. Pierwsze modele Forda Fiesty pozostały dopuszczone do sprzedaży już w 1976 roku. Nowinką jest fakt, że najświeższe generacje są wytwarzane i wyprzedawane do dziś. To podkreśla praktyczność oraz funkcjonalność tych modeli wozów. Pełna rodzina Fordów Fiesta była reprezentantem metametru motoryzacyjnego znakowanego literką B.

Były to pojazdy, które zdołały być wykorzystywane zarówno w środowisku miejskim jak oraz do dłuższych tras. Były niesłychanie przydatne i miały w miarę wielkie jednostki napędowe, jakie pozwalały na szybkie przemieszczanie się z jednego punktu do drugiego. Najnowszy model Forda Fiesty, jaki został określony nazwą MK7 produkowany jest od 2008 roku. W jego strukturze inżynierowie Forda zastosowali silną, stu dwudziestu konną jednostkę napędową. Naturalnie do wyboru mamy również inne, słabsze silniki. Wszystko po to, żeby dokładnie trafić w potrzeby każdego potencjalnego konsumenta.

Ford Focus – domena całego przedsiębiorstwa

W największym stopniu udanym oraz najpopularniejszym modelem auta, jaki zjechał z taśmy produkcyjnej koncernu Ford był Focus. Ten model samochodów osobowych jest ciągle wytwarzany i sprzedawany na całym globie. Pierwsze egzemplarze tego modelu pochodzą z 1998 roku. Tuż po premierze opanowały one serca wielu miłośników motoryzacji. Solidność oraz specyficzny wygląd sprawiały, że liczba wyprzedawanych egzemplarzy Forda Focusa bez ustanku rosła.

Główną modernizację ten model przeszedł 2004 roku. Przekształcono wówczas stylistykę, odnowiono oraz unowocześniono wnętrze. W dodatku zastosowano mocniejszą jednostkę napędową. W najświeższej generacji możemy dostrzec pracę jednostki napędzającej, która generuje moc stu trzydziestu sześciu koni mechanicznych. Jak na samochód, który jest lekki to wystarczająca moc. Niestety w Polsce Fordy Focusy nigdy nie były produkowane. Kluczowe fabryki Forda znajdują się w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Mniejsze przedsiębiorstwa możemy odszukać też w Rosji, Meksyku i Argentynie.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *